İtalya’da Staj

Resim www.spaceist.co.uk sitesinden alınmıştır.
İtalyan dil okulları İtalya’da iş tecrübesi kazanmak ve İtalyan iş dünyasını tanımak isteyen öğrenciler için staj programları sunmaktadırlar.
Staj programlarında öğrenciler Milano , Floransa ve Roma’da eğitim alanlarına ve CV’lerine uygun bir şirkette 8,12, 16 haftalık staj programlarına katılabilirler.
İtalya’da staj yapmanın en önemli koşulu orta ve üzeri seviyede İtalyanca bilmektir. Öğrenciler İtalyanca seviyelerini Firenze Dil Merkezi’nin programlarına katılarak ve İtalya’da staj öncesi yoğun programlara katılarak ilerletebilirler.
Staj programı sunan dil okulları staj öncesi en az 4 haftalık dil kursunu şart koşarlar. Bu sürede öğrenciler hem staj yapacakları sektöre yönelik dil hazırlığı yaparlar hem de çeşitli şirketlerle iş görüşmelerine katılırlar.
İtalya’da dil okulları tarafından ayarlanan stajlarda öğrenciler dil okullarına yerleştirme ücreti öderler. Staj programlarında öğrenciler maaş almazlar.

İtalya’da staj yapılan sektörler

· Turizm: Oteller ve Seyahat Acenteleri
· Moda
· Ticaret
· Restoranlar ve Pastaneler
· Tekstil
· Deri Endüstrisi
· El işleri: Seramik, heykel
· Restorasyon: Tablo, Ahşap ve Taş restorasyonu

Staj başvurusu için ne yapılması gerekir?

Staj başvurusu için öncelikle dil okullarının staj yerleştirme bölümlerinin öğrencinin profiline uygun staj ayarlayabileceğini ön görmesi bakımından ingilizce CV’lerini firenze@firenze.com.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Okuldan ön onay alındıktan sonra ödeme yapılarak kayıt kesinleşir.

İtalyanca seviyelerini belirlemek isteyen öğrenciler Firenze Dil Merkezinde ücretsiz seviye sınavına girebilirler. Dil seviyeleri staj programı için yetersiz olan öğrenciler Firenze Dil Merkezinde İtalyanca derslerine katılarak istenilen seviyeye gelebilirler.
Başvuru için lütfen bizi 216 3022455 numaralı telefondan arayınız.

Hiç yorum yok: